fo202 Fanus Su Bazlı Organik Propolis 20ml x 2 Adet

Fanus Su Bazlı Organik Propolis 20ml x 2 Adet
% 20 İNDİRİM
130,00 TL
KDV Dahil
104,00 TL
Adet
Bu ürünü beğendiyseniz, arkadaşlarınızın da görmesini sağlayın
Ürün Hakkında Açıklamalar

Propolis Nedir?

Propolis arıların kendilerini dış etkenlerden korumak, kovanlardaki rüzgar ve ışık giren delikleri kapatmak, aynı zamanda kovan içi sterilizasyonunu sağlamak için ürettikleri, bitki reçinelerinden oluşan yapışkan, koyu renkte yoğun bir maddedir. Son zamanlarda yapılan klinik araştırmalar göstermiştir ki propolis flavonoid içeriği bakımından zengindir.

Diğer Su Bazlımsı Propolisler....

Fanusun patentli ürünü Su Bazlı Organik Propolistir, Alkollü Propolis, Suda Çözünür Propolis, Sıvı Propolis ya da Damla Propolis değildir.Su Bazlı Propolis bizim patentli ürünümüz.Su haricinde hiçbir alkol gliserin vb. çözücü kullanmadan patentli bir yöntemle propolisi ekstrakte ediyoruz.Tam 14 yıllık Bilimsel araştırma ve geliştirme çalışması sonrasında elde edilmiş özel bir yöntem bu. Hem öyle yaptık deyip kenara da çekilmedik, onlarca bilimsel çalışmayı da destekleyip finanse ederek faydalarının keşfedilmesi ve ürünün her geçen gün gelişmesine de katkıda bulunduk.


Su Bazlı Propolisin Patentini Aldık

Dünyada ilk defa propolisin su bazlı ekstraktını, K.T.Ü. Tıbbii Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı ve Prof.Dr. Orhan Değer hoca ile ortak gerçekleştirilen 14 yılllık çalışma sonucu biz ürettik sevgili müşterilerimiz. Propolis patenti bize ait olan özel bir teknik ve yöntem ile suda çözündürülmektedir. Öyle her babayiğidin harcı değildir. Buyrun bu da lafta değil özde patent belgemiz.

    Alkollü Propolis mi ? Yoksa Su Bazlı Propolis mi ?

Açıkcası bu konuda sonuçlanmış net bir çalışma yok. Bizler Propolisi suda çözene kadar tüm dünya etil alkollü çözeltiyi biliyordu. Bizler Propolisi Suda çözmeyi başardıktan sonra katıldığımız uluslararası konferanslarda Su Bazlı Propolisi “TÜRK PROPOLİSİ” deyimiyle uluslar arası bilim camiasında telaffuz ettirmeye başladık ve bizden sonra Dünya da Su bazlı Propolise yöneldi.Şunu iyi biliyoruz ki Propolis’in suda çözünen bileşenleri ile alkolde çözünenler tamamen farklı ürünler. Hangisinin daha iyi ya da etkili olduğuna dair bir çalışma yok. Konu hakkında çalışmalarımız K.T.Ü. Tıbbii Biyokimya Anabölüm Dalı Başkanlığında devam ediyor. Ancak şunu iyi biliyoruz ki toplam Flavonoid içeriği Su Bazlı Propolis de daha fazla ve yine iyi biliyoruz ki hiçbir ebeveyn içeriği %96’lik etil alkol olan ve sağlıklı hücrelere dahi zarar veren bir çözeltiyi çocuklarına vermek istemez ki zaten bakanlık alkollü propolislerin kutularına çocuklara verilmesinin yasak olduğunu yazmak zorunda olduklarına ilişkin yönetmeliği çıkardı... ve yine iyi biliyoruz ki su bazlı propolisi kullanan müşterilerimiz çok memnun….

Neden Su Bazlı Propolis ?

Propolisin saf halde sindirimi biz fani canlılar için çok zordur.Propolis çok sert ve katı bir maddedir.Ne yazık ki bizim mide asitlerimizle çözünmesi için midemizde en az 1 hafta kalması gerekir ki insan vücudu hiçbir maddeyi sindirim sisteminde bu kadar tutmaz.Sindirilemeyen besinler dışkı yoluyla vücuttan uzaklaştırılır. Yani sevgili müşterilerimiz saf halde yediğiniz propolisler ne yazık ki siz sindiremeden vücudunuzdan uzaklaşıp uzak denizlere yelken açıyor.

Bunun için propolisi çözündürürerek ekstrat haline getirip tüketiyoruz ki vücuda alındığında hemen emilsin, kana karışsın.Burda da 2 seçenek var ya %96 saflıkta etil alkolle çözündürülen propolisleri alacaksınız ki bu yoğunluktaki etil alkol sağlıklı hücrelere dahi zarar verir.Ya da suda çözünen bizim ürünümüzü alacaksınız ki kendisi hem alkol içermediği için organiktir hem de suda çözünen flavonoid içeriği (Yani bizim için önemli olan faydalı maddeler) alkollüye oranla çok ama çok daha yüksektir.Hem sizlerde %96 alkol içeren bir çözeltiyi çocuğunuza içirmek istemezsiniz değil mi sevgili müşterilerimiz ? Biz de öyle düşünmüştük.

Propolis İçeriği % kaç ?

Şu sıralar rakip firmaların propolis içerikleri bizleri şaşkınlığa uğratmakta.Bunun dünyaca standardı belli %5 ama nedense bizde bir şekilde bir rekabet ortamı oluştu biri çıktı dedi ki benim ürünümde %10 var insanlar bu daha iyi diye oraya yöneldi derken diğeri çıktı dedi ki benimkinde de %20 var.... Bunu gören temel hiç durur mu o da dedi ki ula uşaklar sizinkinde 20 varsa benumkinde %33 var evet bu iş ne yazık ki karadeniz fıkrasına döndü... Bir çözeltinin maksimum doygunluğu vardır siz ne kadar fazla koyarsanız koyun daha fazla çözünmez. Mesela evde deneyebilirsiniz 1 soğuk bardak suya yarım bardak şeker atın mesela karıştırın bakalım çözünecek mi ??? çözünmez bir miktarı çözünür, çözelti maksimum doygunluk noktasına geldikten sonra daha çözünmez. Şimdi öyle tahmin ediyoruz ki 1 litre etil alkolün içersine 100g oranında propolis atan diyor ki bizim propolisimiz %10'luk çözelti, diğeri de 1 litreye 200g atıp diyor ki bizimki %20'lik çözelti ama işin teknik kısmı ne yazık ki böyle değil siz daha fazla propolis koymanız son çözeltideki propolis içeriğinin aynı olacağına gelmez.Hatta ve hatta belki de 100g koyan daha özel bir yöntem kullanarak daha fazla bile çözdürebilir. Sonuç olarak bizler sürekli sizlerin filanca üründe şu kadar propolis varmış sizde neden daha az filanca %33 lük ürün yapmış sizinki çok düşük gibi söylemler alıyoruz. Üzülerek belirtmek zorundayız ki bu ifadelerin hepsi pazarlama tekniği ötesi yok... Bizlerin üretimi %10'luk çözeltidir, bundan fazlasını biz suda çözündüremiyoruz. Zaten gerek de yok bizim çözeltimiz oranımız ve günlük kullanımız hepsi birbiriyle bağlantılı. Ortalama kliloda yetişkin bir birey bizim tavsiye ettiğimiz oranlarda kullandığında 1 şişe yaklaşık 1 ay kadar kendisine yetecektir. Ola ki daha yüksek bir konsantrasyon lazım olsaydı size daha fazla tüketmenizi söylerdik bu kadar basit değil mi ?

Ürünün Kullanım Şekli:

Kullanım miktarı vücut ağırlığına göre değişmektedir. Her 10 kg’lık vücut ağırlığı için günde 2 damla kullanılması tavsiye edilir. Sabahları yarım bardak suya damlatılarak tüketilebilir.

Kullanımı: 4 – 6 Yaş 4 ile 8 damla arası, yetişkinlerde 10 ile 24 damla, şeklinde olması tavsiye edilir.

Ürün Bilgileri:

İçindekiler:    Su ve Organik Propolis

Kontrol ve Sertifikasyon :    EKOTAR Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu (TR-OT-006) tarafından 03.12.2004 tarih ve 25659 sayılı Organik Tarım Kanunu, 18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına llişkin Yönetmeliği'ne göre Kontrol Edilmiş ve Sertifikalandırılmıştır.

Üretici Firma :  Fanus Gıda ve Organik Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.

Adres :  Gürbulak Mah. Sınır Cad. no:5 Ortahisar/TRABZON

www.fanusgida.com

info@fanusgida.com

Gıda Onay Numarası :001501-18.10.2016

Patent No:2014-10587

Fanus Organik Çiçek Balı

FANUS GIDA VE ORGANİK ÜRÜNLER ÜRETİM TESİSLERİ

Organik Ürünlerimiz, Fanus Gıda ve Organik Ürünler Şirketinin 2000 metrekare kapalı alana sahip ISO Kalite Belgeli tesislerinde son derece hijyenik ortamlarda hazırlanarak size ulaştırılmaktadır.

 

Son teknoloji üretim hatlarıyla, arılıklarımızda ürettiğimiz tüm ürünlerimizi el değmeden paketleyip sizlere ulaştırıyoruz.

 

Doldurduğumuz her bir kavanoza imzamızı atıyoruz.

 

Her bir Fanus ürünü size ulaşmadan önce 92 ayrı testten geçiyor.

 

Özenle paketlediğimiz ürünlerimizi Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyoruz.

Ürün Yorumları ( 0 )
 
Bizler Türkiye’nin en büyük

organik bal

ve arı ürünleri üreticisi fanus’un online alışveriş sitesi organikari.com olarak

organik

çiçek balı

,

organik

çam balı

,

organik

kestane balı

,

organik

arı sütü

,

organik polen

,

organik

su bazlı propolis

ve konvansiyonel ürün çesitleri ile müsterilerimize daima

organik

,

kaliteli

,

doğal

ve hijyenik arı ürünleri sunmayı hedeflemekteyiz. Satışa sunulan ürünlerimiz akredite laboratuarlarda analiz edilerek arının yaşam alanındaki çiçekten peteğe, petekten tesislerimize ve nihayet cam kavanoza ulaşıncaya kadar tüm aşamaları denetim altında tutulmaktadır.Sitemizden sattığımız bütün ürünlere koşulsuz sartsız iade ve ücret iade garantisi vermekteyiz.

Organikari.com

’da satılan tüm ürünleri güvenle tüketebilirsiniz.
Organikari.com
Fanus Gıda ve Organik Ürünler San. Tic. Ltd. Sti.

Organik Arı
Tüm haklari Fanus Gıda Organik Ürünler San. Tic. Ltd. Sti ye aittir.Sitede yer alan görseller organikari.com’a aittir.
İzinsiz ticari amaçlı kullanımı ilgili yasalar ile korumaya alınmıştır ve kesinlikle yasaktır.
2016 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafindan Geliştirilmiştir.