fa101 Çiçek Balı 225g

Çiçek Balı 225g
KDV Dahil
109,90 TL
Adet
Bu ürünü beğendiyseniz, arkadaşlarınızın da görmesini sağlayın
Ürün Hakkında Açıklamalar
Türkiye'nin 4 bir yanını karış karış geziyoruz, arıcılarımızın ürettiği ballardan numuneler topluyoruz. Tadını, kokusunu, aromasını beğendiğimiz balları laboratuara yolluyoruz.Analiz sonucu da uygun gelince ballarımızı alıyoruz.Tesisimize getirip bir güzel harmanlıyoruz.Neden mi ? Çünkü Erzurum'daki çiçek Hakkari'de yok, Van'daki Çiçek Ağrı'da, Diyarbakır'daki çiçek Gümüşhane'de yok.Biz hepsinin balını çok seviyoruz.Hepsi birbirinden özel, birbirinden güzel.Harmanlıyoruz ki balımız daha zengin olsun.Kokusu, aroması, tadı ve içeriği en kalitelisi olsun. Güzel de oldu, biz beğendik sizlerinde beğeneceğinizi biliyoruz.

Ballarınız Ham Bal mı ? Yoksa Pastörize/Filtre Bal mı ?

Son yıllarda yeni bir moda çıktı Ham Bal. Bazı firmalar etiketlerinde koca koca Ham Bal yazarak insanları büyülüyor. İyi de ham bal nedir ? Filtrasyon ve pastörizasyon yapılmamış bala ham bal denir. Bazı firmalar balları 85 derece sıcaklığa çıkarıp kısa bir süre o sıcaklıktan tuttuktan sonra 1 mikron kalınlığında filtreden geçirip sonra soğuturlar. Peki bunu neden yaparlar ? Bildiğiniz üzere saf çiçek balları 14 derecenin altındaki sıcaklık değişimlerinde donarak kristalize olur. İşte tam da bunun için yaparlar, çünkü kavonozlanıp fabrikadan bayiye, bayiden markete giden ballar zaten 1 ay kadar bir süreyi yolda geçirmişlerdir. Hele hava da soğuksa market rafına konmasıyla balın donması bir olur ve bu ballar insanlar tarafından ne yazık ki "şekerli" olarak tanımlandığı için satılmaz ve fabrikaya iade edilirler. Bu da fabrikaların zararına sebep olur. Ama balı pastörize edip filtre ederlerse bu işlemi 2 yıla kadar uzatırlar ki bu da bal satılıp tüketilene kadar donmayacağı anlamına gelir. Onlara sorsanız bu işlemi neden yapıyorsunuz diye size balda küf ve maya oluşum riskini ortadan kaldırıp sağlıklı hale getirmek için yapıyoruz derler ama işin aslı yukardaki gibidir.
Peki pastörize/filtre balın ne zararı var ?
Öncelikle yüksek ısıl işlem nedeniyle tat koku ve renkte değişim olur. Aynı günlük süt ve pastörize süt arasındaki fark gibi... ama asıl sorun 1 mikron kalınlığındaki filtrasyon bu işlem balın içersindeki tüm vitaminleri barındıran arıların çiçeklerden toplayarak getirdiği gözle görülemeyecek kadar küçük olan polen taneciklerini tutar. Böylece size uzun yıllar boyunca kristalize olmayacak, bal tebliğine uygun tadı ve kokusu değişmiş ama en önemlisi içeriği boşaltılmış bir bal kalır.Elbette ki böyle bir bal almak istemezsiniz. Bunları anlattıktan sonra biz filtre bal yapıyoruz demeyeceğiz tabii ki :) bizim ürünlerimizin tamamı ham baldır. Tesisimizde bir filtrasyon ya da pastörizasyon ünitesi bulunmamaktadır. Peki neden biz etiketlerimize ham bal yazmadık ? çünkü aslında bal demek zaten ham demektir.Nasıl ki pastörize sütlerin üstüne UHT ya da pastörize süt yazıyorsa aynı şekilde filtre edilmiş ballara filtre bal yazılması gerekir. Biz bu fikri savunduğumuz için etiketlerimize ham bal yazmadık ama müşterilerimizin kafası çok karışık...
Kafanızda oluşabilecek daha detaylı sorularınız için sizi şöyle alalım > >     Kafamda Ballı Sorular
Ayrıca Organik Çiçek Balımızın analiz sonuçların burdan ulaşabilirsiniz > >     Belgelerimiz

organik bal Doğu ve Kuzey Doğu Anadolu Bölgelerinin yaylalarındaki kır çiçeklerinden elde edilmiştir.

organik bal Ürünlerimiz doğal olduğundan zamanla kristalize olabilir.45 dereceyi geçmemek kaydıyla sıcak suda çözebilir yada doğal haliyle tüketebilirsiniz.

organik bal Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği Bal Tebliği'ne uygundur.

organik bal Ürünlerimiz uzmanlarımız tarafından laboratuar kontrolünde, İSO 22000 belgesine sahip yüksek teknolojili tesislerimizde el değmeden üretilmiştir.

Sertifikalarımız

iso 22000

FANUS GIDA VE ORGANİK ÜRÜNLER ÜRETİM TESİSLERİ

Organik Arı ürünleri, Fanus Gıda ve Organik Ürünler Şirketinin 2000 metrekare kapalı alana sahip ISO Kalite Belgeli tesislerinde son derece hijyenik ortamlarda hazırlanarak size ulaştırılmaktadır.

 

Son teknoloji üretim hatlarıyla, arılıklarımızda ürettiğimiz tüm balları el değmeden paketleyip sizlere ulaştırıyoruz.

 

Doldurduğumuz her bir kavanoza imzamızı atıyoruz.

 

Her bir Fanus ürünü size ulaşmadan önce 92 ayrı testten geçiyor.

 

Özenle paketlediğimiz ballarımızı Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyoruz.

Ürün Yorumları ( 1 )
 
İSMAİL B*****
Bizler Türkiye’nin en büyük

organik bal

ve arı ürünleri üreticisi fanus’un online alışveriş sitesi organikari.com olarak

organik

çiçek balı

,

organik

çam balı

,

organik

kestane balı

,

organik

arı sütü

,

organik polen

,

organik

su bazlı propolis

ve konvansiyonel ürün çesitleri ile müsterilerimize daima

organik

,

kaliteli

,

doğal

ve hijyenik arı ürünleri sunmayı hedeflemekteyiz. Satışa sunulan ürünlerimiz akredite laboratuarlarda analiz edilerek arının yaşam alanındaki çiçekten peteğe, petekten tesislerimize ve nihayet cam kavanoza ulaşıncaya kadar tüm aşamaları denetim altında tutulmaktadır.Sitemizden sattığımız bütün ürünlere koşulsuz sartsız iade ve ücret iade garantisi vermekteyiz.

Organikari.com

’da satılan tüm ürünleri güvenle tüketebilirsiniz.
Organikari.com
Fanus Gıda ve Organik Ürünler San. Tic. Ltd. Sti.

Organik Arı
Tüm haklari Fanus Gıda Organik Ürünler San. Tic. Ltd. Sti ye aittir.Sitede yer alan görseller organikari.com’a aittir.
İzinsiz ticari amaçlı kullanımı ilgili yasalar ile korumaya alınmıştır ve kesinlikle yasaktır.
2016 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafindan Geliştirilmiştir.